MIS ON REIKI?

Parim viis millegi mõistmiseks on selle vahetu kogemine, nii ka Reikiga.
Sõnadega on seda võimalik kirjeldada kui lihtsat, efektiivset ja ohutut moodust stressi vähendamiseks ning nii füüsilise, emotsionaalse, mentaalse kui ka spirituaalse heaolu saavutamiseks.

Tänaseks on paljud teaduslikud uuringud tõestanud seda, mida alternatiivmeditsiin on rääkinud juba aastatuhandeid – meie kehad on äärmiselt targad ja võimsad ning suudavad end ise ravida.

Reiki ei ole niivõrd ravi mingile spetsiifilisele sümptomile, vaid sügavalt lõdvestav holistiline tervendusmeetod, mis tasakaalustab tervet süsteemi ja aktiveerib keha isetervendusvõime.

Reiki loob vajalikud tingimused tervenemisprotsesside käivitamiseks ja seda mitmel tasandil korraga. Näiteks emotsionaalsel ja mentaalsel tasandil aitab Reiki vabaneda allasurutud emotsioonidest ja vanadest mõttemustritest, mis meid enam ei teeni.

Lihtsalt öeldes on Reiki iidne viis meie loomuliku eluenergia aktiveerimiseks ja harmoniseerimiseks. Selle juured ulatuvad budismi ning see taasavastati 19. sajandil jaapanlase Dr. Mikao Usui poolt.
Samas on see mistahes religioonide ülene ja kõigile vabalt kättesaadav – Reiki on Universumi eluenergia, intelligentne energia, mis voolab läbi kõige elava. Reiki saab teha ainult head, sest selle olemuseks on puhas ja tingimusteta armastus, mis ületab mistahes romantilise või religioosse kontseptsiooni.

Reiki praktiseerija ei ravi, vaid loob tervenemiseks vajaliku turvalise ja armastava ruumi ning on kanaliks puhtale Reiki energiale, mis aktiveerib keha isetervendusvõime.

Reiki:
• Lõõgastab sügavalt ja vähendab stressi.
• Leevendab valu, tugevdab immuunsüsteemi, aitab väljutada toksiine ja aktiveerib meie keha loomuliku isetervendusvõime.
• Annab selgust ning toob meid enda keskmesse.
• Tasakaalustab nais- ja meesenergiad ning mõlema ajupoolkera aktiivsust.
• Puhastab energeetilistest blokeeringutest ja tasakaalustab energiakeskuseid.
• Aitab vabaneda allasurutud emotsioonidest ja limiteerivatest uskumustest.
• Laeb meid värske ja tervendava eluenergiaga.
• Toob taipamisi, äratundmisi ja loomingulisi ideid.

Milline Reiki seanss välja näeb?

Alustame lühikese vestlusega, kus võid jagada, mis Sind minu juurde tõi, mis on Sinu taotlus ning mida soovid seansilt saada.

Seejärel juhatan Sind riided seljas massaažilauale, panen Sulle sooja teki peale ja asetan Su kehale seanssi toetavad poolvääriskivid. Jätkame lõdvestava meditatsiooniga, mis vaigistab Su meele ja toob Sind kohale oma kehasse ja hetkesse. Seansi ajal liigun käteasenditega üle Sinu keha (enamasti käed ka puudutavad õrnalt keha), alustades peast ja lõpetades jalgade juures.

Pärast seanssi võid soovi korral jagada, mida kogesid või mis sel hetkel oluline tundub.

Mida võid kogeda?

Iga inimene ja iga kord on erinev, kuid Reiki annab võimaluse kogeda sügavat lõõgastust ja teadvuseseisundi muutust, kus oled justkui sügavas unes ja samal ajal ärkvel ning teadlik kõigest, mis toimub. Sellises sügavas lõõgastuses käivitubki keha isetervendusvõime.

Võid tunda ka soojust, kuumust, jahedust või surinat, kuid seansi ajal kogetavatest sensatsioonidest on palju olulisemad Reiki pikemaajalised ja sügavad mõjud.

Näiteks võib seansi ajal ja ka vahetult pärast seanssi alateadvusest esile kerkida vanu mälestusi, mis Sinu elu endiselt mõjutavad ning tänu Reikile nüüd teadvustatud ja vabastatud saavad. Samuti võib Reiki tuua Sulle olulisi taipamisi, äratundmisi või loomingulisi ideid.

Sinu ülesanne on lihtsalt lõdvestuda ja olla vastuvõtlik kõigele, mida koged ja mida oma kehas tunned.

Luban Sulle, et hoian Sulle armastavat ja turvalist ruumi, et tervenemine või muu Sinu jaoks vajalik ja edasiviiv protsess toimuda saaks.

REIKI SEANSID

REIKI-MASSAAŽ

KOOLITUSED